
Makijażowe sztuczki. Jak wykonać dobry makeup. Wizażystka radzi
Jakiś czas temu publikowałam serię artykułów w Gazecie Codziennej NOWINY dotyczących prawidłowego wykonania makijażu, etapów i kosmetyków kolorowych.
Zdradziłam również kilka trików makijażowych, które mogą ułatwić wykonanie codziennego makijażu oraz korektę poszczególnych elementów twarzy. Zapraszam do lektury u mnie na blogu oraz linków do portalu nowiny24.pl
Na wstępie nieco o PODKŁADACH, PUDRACH i KOREKTORACH
Radzę, jak wykonać pierwszy etap makijażu, aby nie uzyskać efektu maski oraz co zrobić, aby był zarówno kryjący, trwały, jak i promienny.
Rozpromień cerę – nałóż bazę z pigmentami o lekko różowym kolorze. Uzyskasz efekt ożywionej, nawilżonej i trójwymiarowej skóry oraz większą trwałość makijażu. Pamiętaj jednak, że taka baza na całej twarzy sprawdza się tylko w przypadku skóry normalnej i suchej. Jeśli masz skórę tłustą unikaj dodatkowego blasku – odrobinę bazy możesz nanieść na same szczyty kości policzkowych.
Na tak przygotowaną skórę, nanieś swój podkład. Jeśli natomiast chcesz uzyskać delikatniejszy i letni „make-up”, wymieszaj nieco bazy rozświetlającej z podkładem. Wówczas konsystencja twojego podkładu będzie delikatniejsza. Pozwoli oddychać skórze, a jednocześnie pięknie ją rozpromieni.
Starannie nakładaj podkład – nałóż podkład na wierzchnią stronę dłoni (zanim zaczniesz aplikować kosmetyk na twarz). Ogrzany do temperatury ciała będzie bardziej plastyczny i lepiej dopasuje się do struktury skóry. Nakładaj podkład cienkimi warstwami od środka twarzy do zewnątrz.
W razie konieczności dokładaj małe porcje. Jeśli nałożysz od razu grubą warstwę, uzyskasz efekt maski. Pamiętaj o dokładnym rozprowadzeniu podkładu na linii żuchwy i włosów. Omiń okolice oczu oraz partię pod brwią, a to miejsce rozświetl za pomocą korektora. Dla odmiany spróbuj innego niż opuszki palców sposobu aplikacji.
Zaprzyjaźnij się z korektorem pod oczy – zawsze wybieraj kolor jaśniejszy o ton (lub nawet dwa) od odcienia skóry. Korektor jest wielozadaniowy. Kamufluje cienie i niedoskonałości pod oczami. Rozświetla i modeluje. Utrwala makijaż oczu.
Wypełnia optycznie zmarszczki i bruzdy. Pokryj nim skórę powiek oraz partię pod oczami i łukiem brwiowym. Nałóż odrobinę na grzbiet i u nasady nosa. Rozetrzyj także wzdłuż linii zmarszczek. Wybieraj kolory beżowe – neutralne, ale pamiętaj również, że jego żółty odcień skutecznie maskuje sine przebarwienia i cienie pod oczami.
Utrwalaj efekty swojej pracy – nałożony podkład i korektor zabezpiecz sypkim lub prasowanym pudrem. Aby efekt był delikatny, wersję prasowaną nakładaj pędzelkiem z naturalnego włosia, a puder sypki – puszkiem kosmetycznym, wciskając go w skórę.
Z czym do pudru – gąbka daje grubszą strukturę kosmetyku i większy stopień krycia niż pędzel. Kosmetyk jest nieco bardziej widoczny na skórze. Jeśli masz tłustą skórę, która wymaga poprawek w ciągu dnia, zanim ją przypudrujesz, użyj bibułki matującej.
Modeluj i „otul słońcem” twarz – nie nakładaj bronzera na całą twarz. Jedynie pod szczyty kości policzkowych i na zewnętrznych liniach twarzy. Prawidłowo naniesiony bronzer potrafi zdziałać cuda – wyszczuplić optycznie twarz, skrócić podbródek, zmniejszyć czoło. Jednak nałóżmy go delikatnie tylko raz w ciągu dnia, bo dokładany da efekt zmęczonej, pomarańczowej lub zbyt ciemnej skóry.
Barwy dla policzków – pamiętaj o różu, który odświeża twarz i korzystnie wpływa na jej kształt. Do odcienia swojej karnacji dobierz ciepły lub chłodny kolor.
Więcej na portalu www.nowiny24.pl – Pod lupą: podkłady, korektory i pudry
i kolejne etapy makijażu:
Pod lupą: cienie kredki i tusze do rzęs
Pod lupą: szminki i błyszczyki
*Wszystkie zdjęcia i teksty zamieszczone na stronie są własnością autora. Zabrania się kopiowania, przetwarzania i wykorzystywania bez zgody Estilo Paulina Popek.*